אודות גליה

אודות גליה

קצת על עצמי…

 קוראים לי גליה נולדתי בתל אביב . משנות חיי המוקדמות אני זוכרת את עצמי יושבת לצד אבי מסתכלת בהשתאות של ילדה קטנה  על אהבתו לקש. אבי היה מהראשונים שהחלו לעסוק באומנות הקליעה.

 בחנות שלי בשדרות בן ציון שקיימת משנת 1945 אותה חנות שבה החל אבי את דרכו בתחום, תלויה לתפארת תעודת האומן שאותה קיבל בשנת 1960 ממשרד המסחר והתעשייה.

אותם ניצנים של אהבה לעניין ניטעו אז באותם ימים ומאוחר יותר בחיי לבלבו והנצו והחזירו אותי לאחר שנים רבות בהם שלחתי את ידי לתחומי עשייה אחרים לאהבתי הראשונה  העיסוק בקש  .

בגיל 21 לקחו אותי נסיבות חיי לחו”ל שם שהיתי במשך שנים רבות.תמיד מאז שאני זוכרת את עצמי אפילו כילדה בוער בי הרצון ליצור : ציור, פיסול ,רישום תמיד היה חייב להיות משהו מאלה . בשנת 1996 חזרתי עם משפחתי לארץ . באותו זמן נקראתי לנהל סדנאות של העצמה אישית לפתח את התחום בארץ . במשך כל אותם שנים בכל פעם שהייתי מבקרת את אימי בחנות הקש שלנו ידעתי שביום מן הימים אשוב לעסוק בתחום ריח הקש שיכר אותי והחזיר אותי למחוזות ילדותי .

 לבסוף  הגיע הרגע ומאז ועד היום זהו עיסוקי המרכזי אני יוצרת כמו שתמיד עשיתי אולם בעוד שבמשך שנים רבות באה לידי ביטוי אהבתי ליצירה כתחביב לצד עבודתי המרכזית הפכתי תחביב למקצוע. גיליתי תחום שמעבר לעובדה שמשך אותי תמיד הוא אין סופי. מאז ועד היום אני לומדת עוד ועוד על נפלאות הקש והאפשרויות הרבות שהוא טומן בתוכו. כמו שאומרים: ” אין דבר העומד בפני הרצון” אין דבר שהקש אינו יכול לו.

 אני יוצרת חפצי אומנות בעיקר מקש (לפעמים כשנחה עלי המוזה גם מחומרים נוספים) ,מייבאת פריטים לפי הזמנה, מתקנת רהיטים שנשחקו, מפסלת  וכמעט הכל בקש. שילבתי את כל התחומים היצירתיים שבהם עסקתי ולמדתי כי מאותו חומר מופלא שנוצר בטבע גלומות אין סוף אפשרויות.

 במשך שנים רבות עסקתי בהרבה תחומים אין ספק כי מכל דבר שהתנסיתי בו בחיי למדתי אולם היום אני מרגישה שהגעתי למקום הנכון  עבורי בהיבט המקצועי . מקום בו משולבים ביחד המון אהבה ,יופי ויצירתיות.

 ניתן לראות באתר דוגמאות וכן להזמין פריטים לפי הזמנה.